O mica rezolvare pentru un mem leak la logica de shutdown a serverului prin ștergerea corectă a obiectelor și eliberarea resurselor rămase alocate.
*Link download / Code:
Deschidem db\src\ClientManager.cpp si cautam:
Code:
void CClientManager::Destroy()Cautam mai jos:
Code:
for (itertype(m_peerList) i = m_peerList.begin(); i != m_peerList.end(); ++i)Mai jos gaseste:
Code:
(*i)->Destroy();Adauga:
Cauta:
Code:
m_peerList.clear();

la acest mesaj și conținutul se va afișa automat.
